نوجوانان امروز و جوانان آینده بیشتر در اینستاگرام فعالیت می‌کنند

طرح تحقیقات انجام شده موسسه piperjaffray در سه سال اخیر، نوجوانان آمریکایی از توییتر و فیسبوک به اینستاگرام بیشتر مهاجرت کرده‌اند. فضای نزدیک اینستاگرام و سادگی در ایجاد ارتباط با دوستان و  تمرکز بر انتشار محتوای تصویری و ویدئویی از مهمترین عوامل این مهاجرت به حساب می‌آیند. از طرفی این نوجوانان تا ده سال آینده جوانان جامعه را تشکیل می‌دهند و شرکت‌های برای جذب این بخش از مخاطبین ناچارند به این قشر توجه نشان دهند.

طبق بررسی‌های انجام شده بیشترین علت جذابیت اینستاگرام در دنیا راحتی در دیدن مطالب و عدم نیاز برای مراجعه به ادامه مطلب می‌باشد. از آنجا که در اینستاگرام امکان چت وجود ندارند بسیاری از افراد با مزاحمت‌های رایج فیسبوکی مواجه نمی‌شوند.

اما در ایران علت اصلی مهاجرت عدم فیلتر بودن اینستاگرام می‌باشد. زیاد شده رسانه‌های اجتماعی برای ارتباط با دوستان باعث شده بسیاری از کاربران ایرانی به خصوص نوجوان به جای استفاده از نرم افزارهای فیلترینگ برای استفاده از فیسبوک و توییتر به اینستاگرام مراجعه کنند. هرچند که بخشی از این اپلیکیشن در برنامه فیلترینگ هوشمند قابل دسترسی نیست!

در نمودار زیر روند استفاده از شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام را در بهار سال‌های ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ مشاهده می‌کنیم. علاقه نوجوانان آمریکایی برای استفاده از فیسبوک نزول بسیار زیادی یافته است و این دسته به اینستاگرام مهاجرت کرده‌اند. به نظر می‌رسد برای سال‌های آینده این کاربران اینستاگرام باشند که ارزش این شبکه‌ را بالاتر می‌برند و صاحبان صنایع باید هرچه سریعتر رسانه‌های خود را در این شبکه‌های فعال کنند.

 

chartoftheday_2121_teens_prefer_instagram_over_twitter_and_facebook_n