آیا پالس لینکداین می‌توانند پروفایل حرفه‌ایی را ارتقا بدهند؟

با توجه به آمار مجله HR بریتانیا،۷۳ درصد افراد شغل خود را در سایت لینکداین پیدا می‌کنند. تحقیقات وبسایت جامعه برای مدیریت منابع انسانی نشان می‌دهد ۷۷ درصد از رسانه های اجتماعی برای رسیدن به هدف های خود از این سایت استفاده می کنند. افرادی که به دیگر کارکنان و همکاران خود یاد می‌دهند چگونه رزونه بهترین در لینکد‌این و رسانه‌های اجتماعی داشته باشند، انگیزه بیشتری برای استفاده از لینکداین و تولید محتوا دارند! این افراد به روند استخدام دوستان خود بیشتر کمک می‌کنند.

شبکه‌های اجتماعی مانند لینکداین، که با هدف کاریابی و تکمیل رزومه شغلی می‌باشند این امکان را برای شما فراهم می‌آورند تا به خوبی پرسونال برندینگ کنید و راحت‌تر فرصت‌های جدید برای همکاری ار کشف کنید. پروفایل‌های اجتماعی و حرفه‌ای‌تر عوامل مهمی در پیدا کردن شغل می‌شوند و عمدتا شغل‌های حرفه‌ایی در بر خواهند داشت.

جدای از پروفایل لینکداین شما می‌توانید تجربه های خودتان را از طریق سرویس پالس در اختیار دیگران قرار بدهید. این افراد با مطالعه تجارت شما هم بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد و هم اینکه بخشی از تخصص شما را یاد گرفته و در کار خود استفاده خواهند کرد!

مزایای لینکداین برای جویندگان کار

شرکت هایی که استخدام فردی یا تیمی دارند، معمولا در جستجوی افراد آنلاین هستند، بیشتر استخدام‌ها  در سایت لینکداین صورت می گیرد. بدین ترتیب زمان بسیار زیادی برای شرکت‌ها صرفه‌جویی می‌شود.

تحقیقات وبسایت جامعه برای مدیریت منابع انسانی نشان می‌دهد که ۹۴ درصد سازمان‌ها نیرو کار خود را، اول از سایت لینکداین و بعد از رسانه‌های اجتماعی دیگر انتخاب می‌کنند. در ایران نیز فضای کسب و کار به همین سو سوق داده شده است!

آنقدر رقابت در بین خانم‌ها و آقایان زیاد است که هیچکس نمیخواهد فرصتی از دست بدهد.بدین ترتیب افرادی در اولویت قرار می‌گیرند که تجارت مثبت خود را در بخش پالس منتشر کرده باشند! یادداشت‌های نوشته شده در این بخش در ابتدای پروفایل به بینندگان نمایش داده می‌شود. وبسایت CIO در یک یادداشت می‌گوید: هر هفته سیستم پالس در لینکداین، بیش از یک میلیون یادداشت و  پنجاه هزار نویسنده جدید از لینکداین جذب می‌کند. با توجه به آمار سایت لینکداین، بخش پالس امروزه محبوبیت زیادی در بین  افراد داشته و رقابت چشمگیری در کاریابی دارند.

تقویت منافع

اما سیستم پالس برای جویندگان کار و حتی افرادی که دنبال فرصت‌های شغلی هستند کافی نیست، ایجاد یک پروفایل مناسب و کامل که بیان کننده رزومه کاری و شغلی ما می‌باشد، محبوبیت خاصی را در بین افراد آنلاین دارد که در آینده برای ما مفید است. در پروفایل لینکداین می‌تواند پروژه‌هایی که انجام داده‌اید را بنویسید و از همکاران خود در آن پروژه بخواهید که نظرشان را در مورد شما در این خصوص بنویسند! همچنین اگر شما برنده یک مدال یا جشنواره می‌باشید آن را نوشته و جوایز خود را بیان کنید.

منابع آمارهای متن از سایت مشیبل برداشت شده است.

عضویت در کانال تلگرام تروبا

نظر خود را در این مورد بگویید: