۱۲ روش توییت کردن برای جذب مخاطب بیشتر

نمی‌دانید برای برقراری ارتباط بهتر با دنبال کنندگان‌تان و حتی جذب مخاطب بیشتر چه چیزهایی را باید توییت کنید؟ شاید از آن دسته از افراد باشید که هنگام استفاده از توییتر هیچ انگیزه‌ای ندارند چرا که تولید کردن محتوا در فضاهای مجازی کار دشواری است. وبسایت هاب‌اسپات در این یادداشت به آموزش این موارد پرداخته است.

در اینجا می‌خواهیم به ۱۲ مورد اشاره کنیم تا به کمک آن‌ها مطالب مهم‌تر و تاثیرگذارتری توییت کنید.

۱) لینک محتوای خاصی را به صورت مستقیم توییت کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌های تولید محتوا در توییتر این است که لینک مطلب مورد نظرتان را با یک هشتگ مناسب توییت کنید. بسیاری از افراد فراموش می‌کنند که از یک هشتگ مناسب استفاده کنند که این کار دیده شدن توییت‌شان را کمتر می‌کند. چیزی شبیه به مدل زیر:

http://url.com #hashtag by @TwitterHandle

 

۲) لینک مطلبی را همراه با نظر خودتان توییت کنید

وقتی می‌خواهید لینک مطلبی را توییت کنید، می‌توانید یک نظر کوتاه و شخصی همراه آن پست کنید. این کار درگیری کاربران را با توییت شما بیشتر می‌کند. فرمول آن را می‌توان به شکل زیر نوشت:

[YOUR OPINION] > [ARTICLE TITLE]: http://url.com #hashtag by @TwitterHandle

 و یا

[ARTICLE TITLE]: http://url.com #hashtag by @TwitterHandle > [YOUR OPINION]

 

۳) توییتی را همراه با نظر خودتان بازتوییت کنید

به طور معمول، هنگامی که شما می‌خواهید توییت فردی را باز توییت کنید به سادگی می‌توانید گزینه باز توییت «Retweet»  را کلیک کنید و آن را با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارید. بازتوییت کردن همراه با نظر شخصی‌تان این اجازه به شما می‌دهد که توییت اصلی را نگه دارید و سپس اظهار نظر خود را همراه آن توییت کنید، که ۱۱۶ حرف می باشد. بهتر است هشتگ‌های مناسب آن را هم استفاده کنید.

 

rt with comment

 

۴) حساب کاربری فرد

اگر می‌خواهید در توییت خود شخصی را منشن کنید، توییتر آن را در تایملاین دیگران نشان نمی‌دهد، چرا که آن را ریپلای محسوب می‌کند. اگر می‌خواهید توییت‌تان برای دنبال کنندگان‌تان دیده شود، در ابتدای نام کاربری فرد مورد نظر و قبل از @ از نقطه استفاده کنید.

به طور مثال:

وبسایت @trobateam طراحی مجدد شد. در اینجا ببینید http://troba.ir #طراحی‌وب

۵) راه حلی را ارائه دهید

سعی کنید اطلاعات یا راه‌ حل‌هایی برای مشکلات افراد ارائه دهید. همه‌ی ما به دنبال پیدا کردن راه‌حل‌هایی برای مشکلات‌مان هستیم پس ناخودگاه به سمت این نوع توییت‌ها می‌روریم. استفاده از هشتگ را فراموش نکنید.

 

۶) آمار و اطلاعات حقیقی (فکت) در اختیار دنبال کنندگان خود قرار دهید

به اطلاعات قدیمی بسنده نکنید. سعی کنید اطلاعاتی جدید در اختیار دنبال کنندگان خود قرار دهید. از صحت این اطلاعات مطمئن باشید و به کاربران بگویید که چه استفاده‌ای از آن‌ها می‌توانند بکنند.

 

۷) از توییتی حمایت کنید

به شکل‌های مختلف می‌توانید این کار را انجام دهید ولی در ساده‌ترین حالت ممکن می‌توانید توییتی را باز توییت کنید و در قسمت کامنت علاقه‌ی خود را نسبت به آن نشان دهید.

 

۸) استفاده از سرویس Slideshare

به تازگی می‌توانید از اسلایدشیر در توییتر نیز استفاده کنید. از این به بعد کاربران شما با کلیک کردن بر روی لینک‌های اسلایدشیر از توییتر خارج نمی‌شوند. با لینک کردن مطلب مورد نظرتان به صورت خودکار اسلایدشیر در توییت‌تان جاسازی (embed) می‌شود.

 

۹) توییت‌های سوالی

توییتر هم همانند دیگر شبکه‌های اجتماعی محیطی تعاملی و دو طرفه پیدا کرده است. پس باید هر از چندگاهی از کاربران خود سوال بپرسید و ذهن آن‌ها را در مورد موضوعی خاص درگیر کنید.

 

۱۰) توییت‌های مشاوره‌ای

لازم نیست حتما توییت‌هایی بکنید که به آدرس وب سایت دیگری ختم شود. کافی است چند مورد آموزنده و یا راه‌ حل‌های کوتاهی در مورد موضوعی خاص توییت کنید.

 

۱۱) نقل قول توییت کنید

افراد زیادی هستند که به نقل قول‌ها علاقه دارند و این دست از جمله‌ها برای آن‌ها جذاب است. پس هر از گاهی نقل قولی از افراد مشهور و محبوب توییت کنید که الهام بخش دیگران شوید.

 

۱۲) عکس توییت کنید

همیشه محتوای تصویری تاثیر بیشتری بر روی مخاطبان داشته است. برای تاثیر بیشتر توییت‌های‌تان است بهتر است یک عکس هم به آن‌ها اضافه کنید. از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید تا ارزش توییت‌تان بیشتر شود.

 

عضویت در کانال تلگرام تروبا

نظر خود را در این مورد بگویید: